• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • МИ – НАЩАДКИ КОБЗАРЯ (історія одного життя)

МИ – НАЩАДКИ КОБЗАРЯ (історія одного життя)

2013-12-09

/Files/images/6shkola_novini/6 школа ми нащадки кобзаря.jpg

МИ – НАЩАДКИ КОБЗАРЯ

(історія одного життя)

В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського поета і художника Т.Г.Шевченка.

Цьогоріч, 02 грудня 2013 р. у шкільній бібліотеці комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 6 м. Орджонікідзе Дніпропетровської області», був проведений усний журнал «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…», присвячений 200-річчю з Дня народження Т.Г.Шевченка. Бібліотекар школи Н.М.Балихіна, використовуючи інтерактивну дошку та наочність, ознайомила учнів школи із сторінками життям Т.Г.Шевченка, запропонувала переглянути відеофільм «Мій Шевченко» і відеоролик «Крилаті вислови Т.Шевченка». Вчителі закладу провели вікторину «З якого це твору?», демонструючи ілюстрації до відомих творів Т.Шевченка, а також ескізи і нариси, написані протягом різних періодів життя великого Кобзаря.

Із цією значно менш висвітленою стороною творчості видатного українця, Шевченка-художника, талановиті та творчообдаровані учні нашої школи знайомили присутніх своїми художніми роботами із збірки офортів Шевченка "Живописна Україна" на історичну тематику, сцен народного побуту, краєвидів витонченої краси . Без перебільшення, ця серія неповторна, адже ніхто з художників до Шевченка так широко ще не розкривав творчі можливості, поєднуючи високий мистецький рівень і масштабність творчого діапазону. Учні школи, які мають художні здібності, Будяк Ксенія, Тімінська Поліна, Соколов Станіслав, Александрова Ангеліна, Корнатовська Єлизавета, змогли поки що реалізувати п’ять офортів, які ми ще мали змогу побачити на виставці до Дня міста «Коріннями до небес».

Невід'ємною частиною усного журналу став конкурс читців-декламаторів, знавців творчості Т. Шевченка «Іду з дитинства до Тараса», мета якого — популяризація творчості митця, виховання у підростаючого покоління українців належного ставлення до літературної спадщини Кобзаря. Головне завдання конкурсу — виявлення і підтримка обдарованих читців-декламаторів, допомога дітям у розкритті себе як творчої особистості.

Здається, все знаємо про Тараса Шевченка, та все ж знову відкриваємо для себе щоразу іншого, нового поета, нового художника…

/Files/images/6shkola_novini/6 школа ми нащадки кобзаря1.JPG/Files/images/6shkola_novini/6 школа ми нащадки кобзаря2.JPG/Files/images/6shkola_novini/6 школа ми нащадки кобзаря4.jpg/Files/images/6shkola_novini/6 школа ми нащадки кобзаря5.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 63

Коментарi