• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • На Дніпропетровщині відбулися Х обласні Архангело-Михайлівські філософсько-богословські читання

На Дніпропетровщині відбулися Х обласні Архангело-Михайлівські філософсько-богословські читання

2012-11-28

/Files/images/novini_3/02.JPG

На Дніпропетровщині відбулися Х обласні Архангело-Михайлівські філософсько-богословські читання на тему: «Досвід милосердя в християнсько-етичному просторі». Благословив учасників конференції митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. У конференції взяли участь понад 100 слухачів та доповідачів: керівники інтернатних та навчальних закладів, а також представники вишів, докторанти, аспіранти та духовенство.

«Важливим аспектом у вихованні справжнього громадянина є розвиток свідомого прагнення дитини до добра, пробудження в ній любові, співчуття, милосердя. Обласна влада під керівництвом губернатора Олександра Вілкула сприяють відродженню й розвитку духовного життя нашого народу та піклуються про утвердження у свідомості громадян відвічних духовних цінностей. І в цьому велика особиста заслуга Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея. В регіоні будуються нові храми та реконструюються давні святині, діють численні недільні школи, християнські культурні центри та молодіжні християнські об'єднання, проводяться фестивалі православних піснеспівів, організовуються конференції, зокрема, Архангело-Михайлівські філософсько-богословські читання», – сказала заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.

Організаторами Архангело-Михайлівських філософсько-богословських читань виступили Дніпропетровське єпархіальне управління Української Православної Церкви, Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Центр православної культури «Лествиця», Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії при Президентові України, а також кафедра філософії, соціології державного управління. Конференція пройшла в Дніпропетровській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат №2 з поглибленим професійно-трудовим навчанням.

Мета заходу: осмислення ключового поняття християнської етики – милосердя, його рецепції в освітньому та культурному співтоваристві, історії та сучасних форм соціального служіння милосердя в житті суспільства.

Конференція працювала за 9 напрямками:

· Категорія «милосердя» як поєднання духовно-емоційного і конкретно-практичного аспектів.

· Милосердя як феномен духовного життя.

· Спадщина святих, тлумачення милосердя як благодійництва.

· Милосердя як спосіб життя.

· Християнське милосердя в історії.

· Різноманітні способи милосердя в сучасній сім'ї та соціумі.

· Милосердя як одна з основних проблем етики та сучасного життя суспільства.

· Формування чесноти милосердя в освітньому середовищі.

· Розвиток психологічних особливостей сучасної молоді в напрямку формування чесноти милосердя.

Відродження духовності, будівництво нових храмів та реставрація давніх святинь є важливою складовою розвитку Дніпропетровщини.

Так, протягом 2010-2012 років було відкрито 17 нових храмів, зокрема храм на честь Святителя Іоанна Златоуста в селищі Ювілейне Дніпропетровського району за участі Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Володимира, храм Воскресіння Христового на території південного машинобудівельного заводу імені О.М. Макарова. Наразі завершується будівництво храму на честь святого Іоанна Хрестителя у Дніпропетровську.

Цього року за ініціативи губернатора Олександра Вілкула розпочато наймасштабнішу в Україні та всій Європі реставрацію оригінальної дерев’яної пам’ятки архітектури ХVIII століття – Свято-Троїцького собору у Новомосковську, яка виконана у стилі козацького бароко. Комплексне відновлення унікальної пам’ятки передбачає реконструкцію Присоборної площі та реставрацію Собору. У грудні 2012 року, буде відкрито Присоборну площу. Це дозволить відновити історичні межі унікального козацького собору. Наразі роботи з реконструкції Присоборної площі виконані на 80%. Повністю Собор буде відновлено за 2 – 2,5 роки. Незабаром буде відкрито Присоборну площу Новомосковського Свято-Троїцького собору, яка дозволить відновити історичні межі унікальної пам’ятки архітектури України та Європи.

На Дніпропетровщині постійно зростає кількість релігійних громад, будуються та відкриваються нові храми.

Кiлькiсть переглядiв: 50

Коментарi