• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Олександр Вілкул: «Завдяки реалізації на Дніпропетровщині пілотного проекту Європейського фонду освіти держзамовлення підготовки робітничих кадрів на 2014 рік буде сформовано за європейською методикою з урахуванням реальних потреб ринку праці»

Олександр Вілкул: «Завдяки реалізації на Дніпропетровщині пілотного проекту Європейського фонду освіти держзамовлення підготовки робітничих кадрів на 2014 рік буде сформовано за європейською методикою з урахуванням реальних потреб ринку праці»

2012-11-27

/Files/images/novini/image003.jpg

На Дніпропетровщині підбиті підсумки реалізації пілотного проекту Європейського фонду освіти щодо прогнозування потреб ринку праці та підвищення ефективності системи профтехосвіти. Про це сказав губернатор Олександр Вілкул після зустрічі з представниками Європейського фонду освіти (ЄФО). Наступний крок – це запровадження Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України відпрацьованої у Дніпропетровській області експертами Європейського фонду освіти методики прогнозування державного замовлення.

У заході також взяли участь заступник директора Європейського Фонду Освіти Шон Мендез, керівник програм Європейського фонду освіти в Україні Тімо Куусела, міжнародний експерт Європейського фонду освіти Володимир Гаськов, заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова, а також начальники профільних управлінь облдержадміністрації.

«Реалізація напрацювань пілотного проекту Європейського фонду освіти є однією з ключових складових щодо підвищення конкурентоспроможності Дніпропетровщини. Завдяки йому держзамовлення підготовки робітничих кадрів на 2014 рік буде сформоване за європейською методикою, у якій будуть враховані реальні потреби ринку праці», – сказав Олександр Вілкул.

Дніпропетровська область є одним з провідних освітніх і наукових центрів України і Східної Європи. У регіоні реалізується комплексний інноваційний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», який отримав високу оцінку вітчизняних і міжнародних експертів. Мета цього проекту – адаптація освіти до реальних потреб ринку праці, створення ефективного ланцюжка «школа – ПТУ/ВНЗ – перше робоче місце», а також дієвої системи підвищення кваліфікації діючих працівників.

На підставі тих результатів, які досягнуті Дніпропетровською областю, в 2011 році Кабінетом Міністрів України Дніпропетровщину визначено пілотним регіоном для реалізації проекту Європейського фонду освіти з поліпшення системи профтехосвіти. Зазначений проект було реалізовано в регіоні протягом 2012 року.

З метою підготовки та відпрацювання методик оцінки структури робочих кадрів за професіями в регіоні було проведено опитування 378 підприємств та 130 професійних училищ. На підставі аналізу отриманих даних експерти Європейського фонду освіти представили пропозиції щодо вдосконалення системи підготовки робітничих кадрів регіону та методику прогнозування попиту підприємств області в робочих кадрах.

«Ми вдячні обласній владі та особисто губернатору Олександру Вілкулу за ту підтримку, яка надається Фонду в реалізації цього проекту. Це проект дуже важливий не лише для Дніпропетровської області, а й для всієї України», – сказав Шон Мендез та додав: «Наш проект на Дніпропетровщині реалізується успішно. І основною передумовою цього є прогресивність регіону та його постійний розвиток. Профтехосвіта – дуже важлива ланка. І ті результати, які ми вже маємо в вашій області в рамках проекту, демонструють, як на практиці наблизити професійно-технічну освіту до потреб ринку праці»

Шон Мендез також зазначив, що співпраця з регіоном буде продовжена і у 2013 році.

Обласна влада під керівництвом Олександра Вілкула в рамках соціального партнерства з бізнесом вибудовує систему прямої комунікації між навчальними закладами та підприємствами. Для цього в регіоні на базі ПТУ створюються центри нових технологій, в яких учні ПТУ отримують знання та навички роботи на сучасному обладнанні з використанням передових технологій виробництва. У цих центрах сконцентровані зусилля реального сектора економіки і провідних профтехучилищ. На сьогодні в регіоні вже функціонує 18 таких центрів. До кінця цього року планується відкриття ще 1. Цей досвід обласна влада поширює на всі виші і профтехучилища нашого регіону.

Для забезпечення підприємств регіону професійними кадрами вже два роки проводяться «Ярмарки вакансій». Завдяки таким заходам випускники ПТУ та ВНЗ отримують можливість в безпосередньому діалозі з роботодавцем працевлаштуватися, а студенти старших курсів отримують можливість пройти стажування в провідних компаніях. Зокрема, в області за два з половиною роки за ініціативи губернатора Олександра Вілкула проведено 6 регіональних «Ярмарок вакансій», у яких взяли участь близько 100 професійно-технічних училищ та вищих навчальних закладів 1-4 рівнів акредитації. Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації розроблено графік проведення «Ярмарок вакансій» та «Днів Кар’єри» у кожному виші регіону/

Завдяки зазначеним заходам в області підвищується якість освіти та відбувається адаптація її до сучасних потреб ринку праці. Це передова європейська практика, що впроваджується в регіоні в рамках інноваційного проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти».

На Дніпропетровщині функціонує потужна система професійно-технічної освіти з підготовки кадрів робітничих спеціальностей, в яку входить 270 ПТУ. З них 53% – це училища, в які вступають випускники 9 та 11 класів для здобуття основної спеціальності. Друга група ПТУ (47%) – це училища, в яких навчаються та підвищують свою кваліфікацію діючі робітники. В установах другого типу забезпечується стовідсоткове працевлаштування випускників. У таких ПТУ вже йде чітке формування замовлення на підставі реальних потреб підприємств, зокрема гірничо-металургійного комплексу.

На нараді було зазначено, що ключове завдання спільного проекту Європейського фонду освіти та Дніпропетровської облдержадміністрації адаптувати освіту в професійно-технічних закладах першої групи для підготовки та забезпечення першим робочим місцем їх випускників.

Кiлькiсть переглядiв: 44

Коментарi