• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Губернатор Олександр Вілкул відзначив переможців і лауреатів обласного конкурсу «Студент року Дніпропетровщини» та учасників проекту підготовки майбутніх державних менеджерів

Губернатор Олександр Вілкул відзначив переможців і лауреатів обласного конкурсу «Студент року Дніпропетровщини» та учасників проекту підготовки майбутніх державних менеджерів

2012-11-21

/Files/images/novini_3/image001.jpg

Губернатор Олександр Вілкул провів зустріч з активістами молодіжних організацій та студентських органів самоврядування Дніпропетровщини. На зустрічі він відзначив переможців обласного конкурсу «Студент року-2012» та учасників проекту підготовки майбутніх державних менеджерів для формування кадрового резерву Дніпропетровської облдержадміністрації. Також голова облдержадміністрації поспілкувався зі студентами. Вони обговорили подальші перспективи розвитку молодіжної політики в регіоні, зокрема, роботу Молодіжного центру Дніпропетровщини.
«Успішне майбутнє Дніпропетровщини та України залежить від професіоналів, які йдуть в ногу з часом і застосовують інноваційні підходи у вирішенні актуальних питань. Тому вже сьогодні обласна влада за підтримки нашого Президента Віктора Федоровича Януковича, адаптуючи систему освіти до реальних потреб ринку праці, готує менеджерів і фахівців нового покоління. І сьогодні в цьому залі присутні найпрогресивніші та найактивніші представники студентської спільноти нашої області, які своїми успіхами в навчанні та громадській діяльності вже роблять внесок у розвиток регіону та країни», – сказав губернатор Олександр Вілкул звертаючись до студентів.
Дніпропетровська область – потужний освітній центр України та Східної Європи. В регіоні під керівництвом Олександра Вілкула діє цілий комплекс Програм та проектів з підтримки молоді. Зокрема, це інноваційний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти».
У рамках зазначеного проекту в регіоні цього року пройшов обласний конкурс «Студент року», що передбачав відзначення кращих студентів регіону, які досягли значних успіхів у навчанні, спорті, творчості та громадській діяльності. Загалом у конкурсі взяли участь понад 200 студентів. За результатами конкурсу голова облдержадміністрації відзначив 30 найкращих студентів області за 10 номінаціями (10 переможців та 20 лауреатів): «Інноваційний прорив року», «Розумник року», «Волонтер року», «Громадський діяч року», «Лідер студентського самоврядування року», «Студентський ЗМІ року», «Спортсмен року», «Митець року», «Художня самодіяльність року», «Унікальна номінація року». Лауреати конкурсу нагороджені дипломом та цінним подарунком (електронною книгою), а переможці – пам’ятною відзнакою та цінним подарунком (планшетним ПК).
Також Олександр Вілкул вручив сертифікати щодо проходження навчання 22 учасникам проекту підготовки майбутніх державних менеджерів. Вони будуть зараховані до кадрового резерву облдержадміністрації та пройдуть стажування в управліннях. Цей проект є інтенсивним місячним курсом, що складався з трьох етапів: відбір учасників, навчання, розробка проектів. У ньому взяли участь кращі представники молодіжних організацій та студентських органів самоврядування. В результаті сформована готова команда для управління та реалізації молодіжних проектів.
Губернатор ознайомився з проектами, які розробили молоді активісти, та поставив завдання Молодіжному центру Дніпропетровщини підготувати портфоліо цих проектів, надати профільним управлінням облдержадміністрації для надання експертних висновків.
«Завдяки участі у цьому проекті ми отримали нові знання, великий досвід роботи в команді, багато позитивних емоцій, знайшли нових друзів та поспілкувалися з успішними особистостями. Ми навчилися бути більш організованими та відповідальними. А найголовніше – розробляти правильно соціальні проекти. Це нам допоможе у подальшій роботі. Ми вдячні обласній владі та особисто губернатору Олександру Вілкулу за підтримку та віру в нас», – сказала студентка Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Єлизавета Воротилова.
На Дніпропетровщині для реалізації молодіжних ініціатив обласною владою створений і діє сучасний Молодіжний центр Дніпропетровщини, який вже став потужним центром молодіжного життя в регіоні. Обласна влада підтримує молодих учених на конкурсній та грантовій основі.
На зустрічі з губернатором були підбиті перші результати роботи цього центру. Серед найяскравіших реалізованих проектів були відзначені такі заходи: 2 всеукраїнські фестивалі альтернативних видів спорту, свято до Дня людей похилого віку, Парад професій, виїзне засідання Всеукраїнської студентської ради та II обласний студентський бал. В подальшому планується відкриття юридичної клініки для молоді, котра буде працювати у трьох напрямах: юридичні консультації безпосередньо на базі Молодіжного центру, он-лайн консультації на сайті Молодіжного центру та, згідно з графіком, у кожному навчальному закладі Дніпропетровської області. Наразі закінчується робота щодо створення порталу Молодіжного центру.
Молоді активісти регіону представили губернатору свої ідеї та проекти, котрі були підтримані Олександром Вілкулом та будуть реалізовані у майбутньому. Наприклад, студент Новомосковського кооперативного коледжу економіки і права імені С.Літвіненка Іван Тетерятник звернувся до губернатора з пропозицією організувати курс лекцій керівників структурних підрозділів облдержадміністрації у профільних вишах та училищах області.
Також на зустрічі молодь підняла питання щодо розвитку науки. Нагадаємо, що за 2010-2011 роки молоді науковці регіону отримали 25 грантів на суму 1,6 млн гривень. У 2012 році буде видано вже 20 грантів. Переможці обласних наукових конкурсів проходять стажування в провідних зарубіжних вищих навчальних закладах. І нещодавно двоє молодих учених області, які отримали гранти в 2011 році, повернулися з Франції, де проходили місячне стажування. Наразі обласна влада веде переговори з посольством Франції про укладення угоди щодо систематичного проходження стажувань студентами Дніпропетровщини у французьких вишах.
«Наука – це творчість. Саме креативність та творчий підхід дозволяють винаходити нове. Завдяки ініціативам обласної влади та особисто Олександра Юрійовича Вілкула, за останні два роки кількість молодих людей, які займаються науковою діяльністю, зросла і продовжує зростати. Ми також знаємо, що з наступного року талановиті студенти, які займаються науковою діяльністю також зможуть отримувати гранти на свої наукові роботи. І для нас, студентів, отримання такої фінансової підтримки є відчутним стимулом у подальшому виборі шляху для наукової реалізації», – сказала студентка Криворізького педагогічного інституту Криворізького національного університету Ірина Бойко.

Кiлькiсть переглядiв: 50

Коментарi