• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • На Дніпропетровщині проходить всеукраїнська конференція з розвитку освіти для дітей з особливими потребами

На Дніпропетровщині проходить всеукраїнська конференція з розвитку освіти для дітей з особливими потребами

2012-11-20

/Files/images/novini_3/image003.jpg

У Дніпропетровській області створена комплексна система соціальної адаптації та навчання дітей та молоді з особливими потребами. Завдяки цьому за ініціативи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України і губернатора Олександра Вілкула в області проходить всеукраїнська науково-практична конференція з розвитку освіти для дітей з особливими потребами «Мультидисциплінарний підхід як методологічна основа інклюзивного навчання». У ній беруть участь близько 300 провідних фахівців регіону та країни. На конференції обговорюються актуальні питання та сучасні підходи у навчанні дітей з особливими потребами. За дорученням голови облдержадміністрації його заступник Марія Пустова відкрила пленарне засідання конференції.
Інклюзивна освіта або інклюзія – це система навчання для дітей з особливими потребами у загальноосвітній школі чи дитсадку шляхом застосування спеціальних методик, що враховують індивідуальні особливості таких дітей. Законодавче закріплення поняття інклюзивної освіти в 2010 році стало новим етапом у її розвитку. Це дозволило забезпечити системне впровадження в Україні кращого європейського досвіду соціальної та освітньої адаптації дітей з особливими потребами.
«У Дніпропетровській області впроваджуються інноваційні освітні програми, завдяки яким діти та молодь з особливими потребами навчаються у звичайних дитсадках, школах та вищих навчальних закладах. Створюються робочі місця, щоб випускники могли максимально реалізувати свої знання й навички. Обласна влада під керівництвом губернатора Олександра Вілкула підвищує стандарти життя людей із обмеженими можливостями. Проведення цієї всеукраїнської конференції в нашому регіоні є важливим кроком у подальшому розвитку інклюзивної освіти на Дніпропетровщині та в Україні», – сказала заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.
У роботі конференції беруть участь представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та канадсько-українського проекту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні», керівники психолого-медико-педагогічних консиліумів та навчальних закладів, методисти, практичні психологи, науковці, представники громадських організацій Дніпропетровської області, а також співробітники Українського навчально-методичного центру практичної психології та соціальної роботи.
Конференція працює за п’ятьма тематичними блоками. Науковці та спеціалісти розглядають питання щодо науково-методичного забезпечення інклюзивного навчання, ролі та місця психолого-медико-педагогічних консультацій у системі освіти.
На конференції був презентований напрацьований досвід роботи із впровадження інклюзивної моделі навчання Дніпропетровської спеціальної школи-інтернату №1, багатопрофільного навчально-реабілітаційного ресурсно-методичного центру корекційної роботи та інклюзивного навчання і Дніпропетровської спеціальної школи-інтернату № 10.

Учасники всеукраїнської конференції ознайомляться з досвідом роботи дитячого центру соціальної реабілітації «Перлина Придніпров’я» та зустрінуться з переможцями і учасниками обласного фестивалю для дітей з особливими освітніми потребами «Повір у себе» у Дніпропетровській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті № 2.
«На Дніпропетровщині дітям з особливими потребами надається комплексна і адресна допомога. Це дозволяє їм бути впевненими у собі та відчувати себе повноцінними членами суспільства. Наукова конференція «Мультидисциплінарний підхід як методологічна основа інклюзивного навчання» – це можливість презентувати країні досвід нашого регіону з розвитку освіти для дітей-інвалідів та обмінятися знаннями і напрацюваннями задля розробки нових проектів», – сказала під час конференції директор Дніпропетровського обласного методичного психолого-медико-педагогічного центру Світлана Васильковська.
У Дніпропетровській області минулого року було прийнято розпорядження голови облдержадміністрації Олександра Вілкула «Про запровадження інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами у навчальних закладах області».
Згідно з ним протягом 2011 – 2012 року було проведено моніторинг стану впровадження інклюзії в дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади. У результаті цього 59 базових шкіл регіону визначено для запровадження інклюзивного навчання. У кожному з цих закладів облаштовані кабінети учителя-дефектолога, психологічного розвантаження та логопедичний кабінет для проведення корекційно-розвивальних занять. До штатних розписів загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивним навчанням введені посади вчителя-дефектолога, вчителя-логопеда, соціального працівника.
Цього року за ініціативи губернатора Олександра Вілкула стартував унікальний інтерактивний проект «Обласна електронна школа», до складу якої входить Інтернет-школа для дітей з особливими потребами. Це додатковий освітній ресурс для учнів, які знаходяться на домашньому навчанні, або часто хворіють чи потребують особливої педагогічної уваги.
До роботи в проекті залучені кращі педагоги, які розробляють навчальні матеріали та дистанційні курси, проводять консультації. На сьогодні на порталі розміщено 1500 уроків. У цій школі навчається понад півтисячі учнів області.
На Дніпропетровщині за підтримки Олександра Вілкула створений сучасний комплекс для якісної освіти й соціальної адаптації молодих людей з особливими потребами. Зокрема, на базі Національної металургійної академії України (НМетАУ) працює Регіональний центр освіти інвалідів. Загалом у всіх вишах області, а це 85 вищих навчальних закладів 1-4 рівнів акредитації, навчається близько тисячі студентів-інвалідів.
Важливу роль у роботі з дітьми, які мають особливі потреби, відіграє Дніпропетровський обласний методичний психолого-медико-педагогічний центр. Працівники центру надають спеціалізовану допомогу дитсадкам і школам в галузі психології, педагогіки і психотерапії, а також формуванні навчальних програм і підвищенню кваліфікації соціальних педагогів, психологів та інших спеціалістів. Лише у минулому навчальному році понад 2 тис практичних психологів та соціальних педагогів взяли участь в обласних навчально-методичних семінарах та підвищили свій кваліфікаційний рівень.

Кiлькiсть переглядiв: 53

Коментарi