• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Губернатор Олександр Вілкул привітав учня Дніпропетровського ліцею Дмитра Федоряку, який у складі команди школярів України, виборов срібну медаль на Міжнародній астрономічній олімпіаді

Губернатор Олександр Вілкул привітав учня Дніпропетровського ліцею Дмитра Федоряку, який у складі команди школярів України, виборов срібну медаль на Міжнародній астрономічній олімпіаді

2012-10-30

Учень Ліцею інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара Дмитро Федоряка у складі команди школярів України виборов срібну медаль на XVII Міжнародній астрономічній олімпіаді, що проходила в Республіці Корея. Губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул привітав школяра з високим досягненням.
«Дніпропетровщина – провідний освітній і науковий центр України та Східної Європи. Обласна влада пишається юними і молодими вченими регіону, які гідно представляють Дніпропетровщину та Україну на міжнародному рівні. Адже своїми успіхами вони підтверджують високий рівень системи української освіти і науки. Вітаю Дмитра Федоряку з достойним результатом у престижному міжнародному змаганні. Обласна влада підтримує юних і молодих людей, які займаються науковою діяльністю. Для цього в регіоні реалізується інноваційний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», окремим напрямком якого є підтримка молодих учених та обдарованої молоді», – сказав губернатор Олександр Вілкул.
В олімпіаді взяли участь майже 80 учнів з 21 країни (Королівства Швеція, Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка, Естонської Республіки, Багатонаціональної Держави Болівія, Литовської Республіки, Чеської Республіки, Російської Федерації, Республіки Індонезія, Республіки Індія, Китайської Народної Республіки, Королівства Таїланд та інші).
Змагання проводилися у три етапи: теоретичний, спостережний та практичний тури. Теоретичний тур складався з 6 завдань. Спостережний тур – 4 завдань, які вимагали від дітей вміння орієнтуватися у зоряному небі та навичок роботи з телескопом. Практичний тур передбачав вирішення 2 завдань – на побудову графіків та діаграм і використання їх для отримання фізичних параметрів астрономічних об’єктів.
Загалом на олімпіаді українська команда виборола 4 призові місця (три срібні медалі та одну бронзову).
Високі досягнення юних і молодих учених Дніпропетровської області є наслідком системної підтримки обласною владою сфери освіти та науки. Для цього у рамках регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» реалізується комплекс підпроектів. Зокрема, адресний проект «Молоді вчені – Дніпропетровщині», в рамках якого надається підтримка науковим розробкам студентів і аспірантів вишів регіону; унікальна позашкільна установа – обласна Мала академія наук учнівської молоді, що об'єднала талановиту обдаровану молодь та провідних викладачів-науковців Дніпропетровщини, інноваційний проект «Обласна електронна школа», до складу якого входять «Інтернет-школа для дітей з особливими потребами» та «Інтернет-школа для обдарованих дітей».
У 2012 році губернаторські іменні стипендії отримують більше 800 учнів, студентів та аспірантів Дніпропетровської області. У тому числі, 359 стипендій отримують переможці другого (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу Малої академії наук.

Кiлькiсть переглядiв: 86

Коментарi