• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • У Дніпропетровському театрально-художньому коледжі відкрито нову спеціальність фахівця з петриківського розпису, на якій навчається вже 15 студентів

У Дніпропетровському театрально-художньому коледжі відкрито нову спеціальність фахівця з петриківського розпису, на якій навчається вже 15 студентів

2012-09-26

У рамках проекту «Петриківка – національний бренд України», що реалізується за ініціативи губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула, в Дніпропетровському театрально-художньому коледжі відкрито нову спеціальність фахівця з петриківського розпису, на якій вже навчається 15 студентів.

«Петриківський розпис цінується в усьому світі. Протягом поколінь митці петриківського розпису відточують свою майстерність та дивують нас розмаїттям барв українського колориту. Дніпропетровщина зберігає та популяризує цей спадок на національному рівні. Завдяки появі такої чудової спеціальності, культура петриківського розпису буде розвиватися, мистецтво передаватиметься протягом багатьох століть. Петриківський розпис – це культурний бренд Дніпропетровщини та України, один з вічних символів нашої держави», – сказав губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул.
З майбутніми майстрами петриківського розпису в коледжі працює 20 викладачів. Усі технології та основи розпису студенти вивчають під керівництвом майстра народної творчості Гарькавої Татяни Анатоліївни.
Для отримання спеціальності фахівця з петриківського розпису достатньо закінчити 9 класів загальноосвітньої школи, а також пройти конкурсну основу, що складається з двох етапів – рисунку та живопису.
Бажаючі вступити до цієї спеціальності після 11 класу мають скласти 2 предмети зовнішнього незалежного оцінювання, а саме українську мову та літературу.
Профільними предметами для юних майстрів, є: рисунок та живопис, професійна майстерність, основи композиції, технологія художніх матеріалів та основи кольорознавства.
Навчаючись протягом 4-ох років, студенти здобувають професію художника-виконавця та мають змогу викладати у початкових спеціалізованих мистецьких закладах, зокрема у дитячих садках та художніх школах-студіях.
Раніше у коледжі Петриківський розпис викладався як окремий предмет. Але з кожним роком мистецтво набуває популярності. Роботи студентів та викладачів коледжу беруть участь у загальнодержавній виставковій акції «Барвиста Україна». Нагадаємо також, що цієї суботи ( 22 вересня 2012 року) до коледжу завітала делегація представників з 20 країн світу, котрі мали змогу поринути в учбовий процес та прийняти участь у створені нових художніх робіт.
Буквально наступного дня закордонні гості стали свідками нового рекорду України, встановленого в селищі Петриківка під керівництвом 13-ти професійних майстрів з петриківського розпису. Орнамент, довжиною 120 метрів та завширшки 80см, виконали на білому паркані, застосувавши близько 30-ти літрів різнокольорової фарби. Шановні гості прийняли участь у створенні українського шедевру і вкотре переконатися, що світ «Петриківки» прекрасний.
Обласна влада приділяє значну увагу розвитку Петриківського розпису. У всіх навчальних закладах регіону проходять тематичні заняття з мистецтва розпису, починаючи з дитячих садків, шкіл та навіть у вищих навчальних закладах. Слід зазначити, що минулого року Дніпропетровщина відсвяткувала 20-річчя з дня народження Центру народного мистецтва «Петриківка». Центр об’єднує більш ніж 250 майстрів, котрі створюють вироби за петриківським розписом за давніми народними традиціями.
Українські надбання високо шануються серед наших співвітчизників і влада Дніпропетровщини завжди підтримує ініціативи проведення культурних заходів. 03 вересня 2012 року за підтримки губернатора Дніпропетровської області Олександра Вілкула у селі Петриківка було відкрито вже 4-ий щорічний фестиваль-ярмарка «Петриківський Дивоцвіт», котрий являється символом єдності Дніпропетровщини та України. Кожного року ця подія охоплює все більше міст та обласних центрів, люди мають змогу поринути у світ барв, скуштувати народні страви та відчути смак справжнього свята.
Значущість майстерства Петриківсього розпису – це дещо більше, ніж просто надбання країни. Це її голос, символ та гордість. Саме тому губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул та голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод активно розвивають ініціативу України щодо надання Петриківському орнаментальному мистецтву статусу нематеріальної культурної спадщини людства. Інформація передана на розгляд профільного комітету ЮНЕСКО, і вже в 2013 році в Парижі планується масштабна виставка Петриківського мистецтва.

Кiлькiсть переглядiв: 51

Коментарi