Збережемо пам’ять про подвиг

2011-06-22

22 червня 1941 року назавжди увійшло в історію нашого народу як чорний день, який раз і назавжди зламав мільйони людських доль, запалив вогонь ненависті до ворогів і почуття патріотизму в сотнях тисяч душ, поселив вічний неспокій і біль у безлічі людських сердець.
70 років минуло, а той біль так і не зник з очей наших земляків, які пам’ятають війну. Далекий відгомін тих страшних часів торкає й понині серця як дорослих, так малечі.
22 червня 2011 року біля братської могили с. Руднік зібралися представники усіх поколінь, щоб ушанувати світлу пам’ять воїнів, полеглих у боях за Батьківщину. З живими трояндами в руках прийшли до Вічного вогню вихованці дитячого закладу відпочинку «Сонечко», учні та працівники комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 2 м.Орджонікідзе Дніпропетровської області», мешканці с. Руднік та сивочолі ветерани. У покладанні квітів узяли участь також представники влади, громадських організацій та партійних осередків.
Біля пам’ятників та Вічного вогню несли вахту старшокласники. І не було серед присутніх жодного байдужого обличчя: дітвора зосереджено і дуже серйозно слухала промови, погляд старшого покоління був спрямований десь далеко, у їхню юність, у задимлені й тривожні воєнні роки. У багатьох в очах мерехтіли сльози.
Після покладання учні школи та вихованці оздоровчого табору провели урочисту лінійку. Тут звучали вірші, фрагменти пісень про війну. З вуст малечі линули слова вдячності тим, хто подарував їм мирне небо і яскраве сонце, заплативши за це своїм життям.
У приміщенні школи вихованці оглянули виставку малюнків, присвячену Дню Скорботи і вшануванню пам’яті жертв війни та 70-й річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, створену юними аматорами, познайомилися з матеріалами стенду «За цвіт життя завдячує народ полеглим і посивілим солдатам».
Працівниками дитячого закладу відпочинку «Сонечко» було проведено тематичні бесіди, читання художньої літератури про війну.
Насамкінець юні мешканці селища пообіцяли зберегти пам’ять про подвиг героїв війни.

Кiлькiсть переглядiв: 87

Коментарi