Світле Христове Воскресіння.

2012-04-15

/Files/images/novini/IMG_0820.JPG

15 квітня усі християнські церкви світу відзначають Великдень – свято Воскресіння Господнього, яке є головним для християн.
За писаннями Христове Воскресіння відбулося дуже рано в неділю, третього дня після смерті Сина Божого. Звідси існує дуже давній звичай, який нагадує, що пасхальний піст закінчується в суботу вночі і воскресні торжества починаються опівночі або на світанку, як власне і саме богослужіння.
Великодні торжества розпочинаються обходом довкола церкви під звуки дзвонів. Цей обхід є символом ходу жінок-мироносиць в неділю вранці до Господнього гробу. Після обходу, перед зачиненими дверима церкви, наче перед запечатаним Божим гробом, починається воскресна Утреня. Тут перший раз чуємо радісне: «Христос воскрес! Славімо його».
Традиції Великодня
Великдень багатий різноманітними народними звичаями. На Великодні свята, як і на Різдвяні, повинна зібратися вся родина, адже це – «Великий День».
Великодній сніданок традиційно розпочинається молитвою. Після молитви батько родини бере свячене яйце і ділить його на стільки частин, скільки присутніх за столом (залишаючи окремо на тарілці і для померлих з родини), зі словами благословення роздає яєчко і промовляє: «Щоб на ті свята нас Всевишній поблагословив щастям і добрим здоров'ям на довгії літа. Дай, Боже, ці свята щасливо відсвяткувати і других дочекати. «Христос воскрес!» – «Воістину воскрес!» – відповідають усі присутні за святковим столом.
Звичай на Великдень розпочинати святкування яйцем побутує в Україні з давніх-давен, адже яйце символізувало зародок нового життя. У християнстві яєчко є символом Христового Воскресіння, бо як із мертвої шкаралупи яйця народжується нове життя, так і Христос вийшов із гробу до Нового Життя. Після свяченого яйця всі їдять паску й усе, що приготували на свято.
Сьогодні писанки і крашанки стали невід’ємними символами воскресіння Ісуса Христа. А малюнки, які зображують на крашанках – несуть побажання добра, злагоди, здоров’я та достатку в оселі.
Великдень – це також час поминання покійних. Рідні приходять на могили померлих, згадують їх молитвою та добрими словами, а також просять у них прощення. Часто залишають на могилках трохи свяченого.
Великдень багатий на звичаї, що походять ще з дохристиянських часів, коли народ відзначав свято привітання весни і весняного сонця. Християнська релігія багато з тих прадавніх народних звичаїв освятила, надала їм християнського значення і символіки та прийняла за свої. Такими народними звичаями є гаївки, забави, дарування писанок та крашанок.
В нашій школі було організовано виставку малюнків, крашанок, вишивок, писанок та декоративних корзинок, приурочену до цього світлого свята, в якій взяли участь учениці 10-11-х класів (Білоцерківська Н, Василенко Т, Тиква Я, Насонова А, Джулай К, Стулій О, Носик М, Святкіна, Шлапак Т, Біляєва А, Ігнатенко О, Мякотіна Д та багато інших). Учень 8-А класу Шевченко Владислав представив свої роботи з різьби по яєчній шкаралупі.
Великодні прикмети
Коли на Великдень ясно світить сонце, то через три дні падатиме дощ.
Коли на Великдень дощ або хмарно, буде врожай.
Коли на Великдень спить господар, то виляже пшениця, а якщо господиня – льон.
Вчительська, батьківська та учнівська громада КЗ «СЗШ№2» щиро вітає усіх зі світлим Воскресінням Христовим! Бажаємо міцного здоров’я, радості, любові та гармонії!

Кiлькiсть переглядiв: 173

Коментарi