• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • 21 лютого – Міжнародний День рідної мови

21 лютого – Міжнародний День рідної мови

2012-02-21

/Files/images/novini/КДНЗ 21 РІДНА МОВА.png

Мова – наш душевний код,
Даний нам від роду.
А без мови наш народ
Не був би народом.


З нагоди 80-річчя Дніпропетровщини в КДНЗ №21 силами педагогічного колективу та батьківської громадськості відбувся музично-літературний вечір «Бентежна, ясна, калинова…»Світлий образ Кобзаря безсмертний, як і його творчість. Вона й до сьогодні дивує нас подихом життя, величчю таланту, глибиною думки, мужністю й ніжністю лірики, гостротою і пристрасністю його влучного слова.
Одягнувшись у святкове українське вбрання, і діти, і дорослі декламували вірші Кобзаря («Світає…», «Зоре моя вечірняя», «Сонце гріє, вітер віє», «Із-за лісу, з-за туману», «Встала весна», «Садок вишневий коло хати»,...); співали пісні на його вірші («Тече вода і-за гаю», «Зоре моя вечірняя»); слухали пісні в грамзапису («Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт»); водили хороводи («Зацвіла в долині»), грали в народні ігри. А ще згадували звичаї українського народу, вірним сином якого був Тарас Шевченко.
Літературна спадщина великого Кобзаря вчить дітей жити, любити свій край, шанувати народ, стає підручником життя завдяки тому, що сприймання художнього образу пробуджує естетичні й моральні почуття в їх єдності. Сприймаючи найтонші відтінки думок і почуттів дошкільнята проходять своєрідну школу виховання почуттів, вчаться бути корисними людям, суспільству.

Кiлькiсть переглядiв: 11

Коментарi