Структура дошкільної освіти міста Покров 2019-2020 н.р.

/Files/images/Презентация1-перетворено (1)_page-0001.jpg

Створюємо умови для забезпечення рівного доступу для здобуття дітьми якісної дошкільної освіти

Відомо, що дошкільне дитинство – це відповідальний початковий етап підготовки малюка до майбутнього життя, який є унікальним та має велике значення в його розвитку. Період від народження до вступу до школи є віком найбільш стрімкого фізичного і психічного розвитку дитини, первинного формування якостей і навичок, необхідних людині впродовж всього наступного життя. Важливо, щоб цей фундамент закладався спеціалістами у дошкільних навчальних закладах, які забезпечують виконання вимог Державного стандарту - Базового компонента дошкільної освіти в Україні, соціальну адаптацію та готовність дитини продовжувати освіту у наступні життєві періоди.

В Покрові створені належні умови для забезпечення конституційного права і державної гарантії на здобуття дошкільної освіти всіма найменшими мешканцями нашого міста через організацію стабільної роботи семи закладів дошкільної освітит та дошкільних відділень КЗ "НВК№1", КЗ "НВК№2",КЗ "НВО". У них функціонують 84 групи для дітей дошкільного віку та створені місця для 1689 малят. З 01 вересня 2019 року у дитячих садках виховуються 1429 дітей та показник заповнення дитсадків дітьми становить 82,6%. Таким чином є вільні місця для влаштування дітей до дошкільних закладів.

Турбота про здоров’я дітлахів залишається важливим напрямком в освітянській галузі. З метою корекції порушень фізичного та розумового розвитку дітей, їх тривалого лікування та реабілітації стабільно функціонує мережа груп компенсуючого типу на базі дошкільних навчальних закладів №5, №11, №13, №18, №21 та №22. Так у 21 групі виховується 215 дітей різного віку з порушеннями зору, мови, опорно-рухового апарату, психологічного розвитку та з малими і затухаючими формами туберкульозу.У них діти із особливими освітніми потребами отримують реабілітаційно-корекційну допомогу кваліфікованих спеціалістів.

Адміністрацією, педагогічними і батьківськими колективами створені належні комфортні умови для корекційно – відновлювальної і лікувально-оздоровчої роботи.

З метою створення відкритого освітнього ресурсу для батьківської громадськості та забезпечення прозорості процесу влаштування дітей до дошкільних навчальних закладів міста управлінням освіти належним чином організовано функціонування електронної реєстрації дітей до дошкільних навчальних закладів у рамках обласного проекту «Електронний дитячий садок», який започатковано ще у 2012 році.

Для того, щоб зареєструвати дитину в електронній черзі батькам необхідно, використовуючи інтернет, зайти на портал Єдиного освітнього центру Дніпропетровщини (dp.isuo.org); у розділі «Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади» розміщена інтерактивна карта області. На карті треба знайти свій населений пункт та перейти на обраний дитсадок. Для подачі електронної заявки на вступ спочатку потрібно зареєструватися, ввести логін і пароль.

Далі необхідно заповнити анкету українською мовою, указати в ній такі дані про дитину: прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження, населений пункт, бажаний рік зарахування малюка у дошкільний заклад. Потрібно вказати місце народження, адресу реєстрації та адресу проживання дитини, а також – обов’язково – серію та номер свідоцтва про народження дитини. Ці дані необхідні для перевірки унікальності введеної інформації (для унеможливлення реєстрації в електронній черзі двох або більше дітей під одними й тими же персональними даними).

Для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, батькам необхідно протягом 10 робочих днів з дня електронної реєстрації звернутися до міського управління освіти з оригіналами документів (паспорт заявника, свідоцтво про народження дитини, документ що підтверджує наявність пільг, якщо такі є), або прикріпити до електронної заявки скан-копії вищевказаних документів. Також для зворотного зв’язку в анкеті заповнюються дані про одного з батьків дитини. Після цього надіслані дані вносяться до системи під індивідуальним номером.

У разі неможливості батьками самостійно зробити електронну заявку, вони можуть звернуться до управління освіти чи до ЗДО по допомогу в оформленні такої заявки з належним пакетом документів.

Управління освіти здійснює моніторинг черги та стану влаштування дітей до дитсадків у відповідності до вільних місць.

На особливому контролі сьогодні питання підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі. Найпоширенішими формами здобуття дошкільної освіти дітьми пятирічного віку є: заклади дошкільної освіти, групи короткотривалого перебування

Якість освіти значно залежить від забезпечення наступності між суміжними освітніми ланками. На етапі дошкільної освіти реалізація наступності полягає у формуванні в дітей старшого дошкільного віку готовності до шкільного життя. Зокрема, у центрі уваги педагогічних колективів закладів дошкільної освіти має перебувати забезпечення формування в кожної дитини перед вступом до школи мінімального освітнього ядра та створення передумов для її безболісної адаптації до нового соціального середовища — школи.

Кiлькiсть переглядiв: 490